Całkowite oddanie się Matce Bożej jako najdoskonalsza droga do zjednoczenia z Chrystusem. Idea została zapoczątkowana przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort w jego dziele „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.
"Jak Janowi u stóp krzyża także wam Jezus daje swoją Matkę, aby swoją dobrocią dodała wam otuchy". - św. Jan Paweł II
