Całkowite oddanie się Matce Bożej jako najdoskonalsza droga do zjednoczenia z Chrystusem. Idea została zapoczątkowana przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort w jego dziele „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”.
"Nasza relacja z Matką Bożą jest bezpośrednim skutkiem naszego zespolenia z misterium Chrystusa. Nie ma więc mowy, by Jedno z nich mogło przesłonić Drugie". - św. Jan Paweł II
